Prijzenkast NRC Media 2008

Alle prijzen en nominaties die er in alle geledingen van NRC Media werden binnengesleept in 2008. 

April
-
Dick Wittenberg wint samen met fotograaf Jan Banning de VPRO Bob den Uyl Prijs, de jaarlijkse prijs voor het beste literaire en/of journalistieke reisboek, voor zijn boek 'Binnen is het donker, buiten is het licht'.
- Elske Schouten wint de Citi Journalistic Excellence Award, opgezet als erkenning voor verdienstelijke financiële en economische verslaglegging. Schouten won de prijs met haar artikel ‘KPN moest de speculanten te slim af zijn', over de overname van Getronics door het telecombedrijf.

Mei
- Journalisten Menno Tamminga, Heleen de Graaf en Philip de Witt Wijnen winnen de tegel in de categorie Achtergrond voor hun reeks artikelen over de overname van ABN Amro.
- NRC Handelsblad wordt genomineerd voor de Gouden Vos, de prijs voor wetenschapsjournalistiek.
- De Selexys Debuutprijs gaat naar Meulenhoff- en tevens NRC-redacteur Maarten Schinkel voor het beste Nederlandstalige proza debuut met zijn roman Drie.

Juni
- Elsbeth Etty wint de Anne Vondelingprijs voor haar columns, de prijs voor een auteur van artikelen die blijk geven van een kritsiche visie op de politiek en waarin politieke problemen toegankelijk worden gemaakt.

September
- André Waardenburg, filmjournalist voor NRC Handelsblad en hoofdredacteur voor het filmblad Skrien, wint de Louis Hartlooperprijs voor de filmjournalistiek. Deze prijs wordt toegekend aan een (film)journalist ‘die een eminente bijdrage heeft geleverd aan het denken over cinema en aan de verdieping van de filmcultuur in Nederland'.

November
- De Loep, de jaarlijkse prijs voor onderzoeksjournalistiek, is gewonnen door Joep Dohmen met zijn artikelenreeks Chaos bij de belastingdienst. Zijn collega's Jan Meeus en Herman Staal waren ook genomineerd met hun publicaties over Prorail.
- nrc.next krijgt een speciale juryvermelding bij een Europese wedstrijd voor de best ontworpen krant. Ook waren er prijzen voor Zaterdag &cetera en next.one.
- Fotograaf Leo van Velzen wint de VVTP-TIN Theaterfotoprijs 2008 met zijn fotoserie Sparring Partners van Connie Jansen Danst. Van Velzen fotografeert sinds 1975 voor NRC Handelsblad en is ongeveer even lang theaterfotograaf.

December
- NRC-correspondent Bram Vemeulen is door de redactie van vakblad De Journalist uitgeroepen tot journalist van het jaar 2008. Hij krijgt de prijs "omdat hij vanuit Zuidelijk Afrika zijn werk in bijzonder moeilijke omstandigheden doet en daarbij de nodige risico's neemt. Dat alles komt de kwaliteit van zijn werk evenwel ten goede."