Geef een correct wachtwoord op (bijv: w@chtWoorD)

NRC Media, De business-to-business site van NRC Media BV voor adverteerders en mediabureaus.

Media Nieuws / Kennispartners / Searchresult / Online marketing in 2012

Als je een bureau voor zoekmachinemarketing opricht, zoals ik heb gedaan met Searchresult, moet je wel gek zijn op inhoud. Laat ik deze introductie daarom kort houden, dat geeft meer tijd voor de inhoud. Meer over mij en Searchresult vindt u op LinkedInTwitter of searchresult.nl.

In deze blog voor nrcmedia.nl ga ik meer schrijven over de vakgebieden waar wij ons mee bezig houden: zoekmachinemarketing, display advertising, social media, conversie-optimalisatie en analytics.

RTB display advertising in opkomst

Hoe zal het online marketinglandschap er in 2012 uit gaan zien? Naast ontwikkelingen binnen zoekmachinemarketing verwacht ik dat display advertising (weer) een grotere rol gaat spelen. Op dit moment is RTB (real-time-bidding) display advertising erg in opkomst. RTB display advertising is een vorm van adverteren via banners waarbij iedere unieke view per milliseconde geveild wordt. Op basis van een aantal vooraf in te stellen variabelen wordt je bod wel of niet geaccepteerd. Hierbij gaat het niet alleen om het bedrag maar vooral om variabelen als socio-demografische en targetting kenmerken. De vraag dus: welke persoon (bezoeker) heeft interesse in welke onderwerpen (en hoe bereiken we die)? Je kunt iemand ‘targetten’ die interesse heeft in auto’s, in combinatie met andere kenmerken zoals geslacht, leeftijd et cetera, tegen relatief lage tarieven. Spot on dus. Het proces is vrij complex, en er zijn meerdere partijen nodig om RTB display advertising goed te kunnen faciliteren: publishers die displayruimte aanbieden en leveranciers van data om te kunnen targetten. Ik zal hier in volgende blogs nader op in gaan. RTB display advertising is in elk geval concurrerend aan het worden van CPC (cost per click) advertising via bijvoorbeeld Google Adwords.

Google plus

Als we specifieker kijken naar zoekmachinemarketing – en dus naar Google :) – zijn er een aantal interessante ontwikkelingen gaande. Google stapt in de race van social media met Google plus. Ik zie Google plus persoonlijk overigens meer als een collaboration tool, die een verbindende laag legt over alle verschillende Google producten zoals Google docs en Gmail, dan als social medium. In elk geval zou het goed zijn om een begin te maken met Google plus door een persoonlijk profiel aan te maken en een Google Plus page voor uw organisatie aan te maken. Ik zal in komende blogs nog een hele post aan Google plus wijden.

Noch in Nederland, noch daarbuiten zien we concurrenten van Google opkomen. Wat wel duidelijk is, is dat Google wat commerciëler aan het worden is. Dat zien we bijvoorbeeld aan het aantal pixels dat voor commerciële ruimte (Google Adwords) beschikbaar is, vergeleken met een jaar geleden. De onbetaalde zoekresultaten staan steeds lager. Maar Google wordt ook directer, verser, lokaler en gaat weer wat meer waarde hechten aan sterke merken (de Google panda update). Allemaal zaken waarop ik in komende blogs verder in ga.

Mobile marketing

Oh ja en wat ook als kool groeit, eindelijk na alle beloftes, is mobile marketing! Kijk eens in uw Google analytics onder Audience -> Mobile. Als meer dan 10% van het bezoek via mobile komt, is het dan geen tijd voor een mobiele site?

share:

SearchResult is een online marketingbureau dat zich richt op het verhogen van online rendement. In 2008, 2009 en 2010 werd Searchresult, op basis van een onderzoek uitgevoerd door TNS/Nipo & Emerce, uitgeroepen tot beste zoekmachine marketingbureau van Nederland. Searchresult werkt voor onder meer T-Mobile, Ziggo, Gamma, AllSecur, Blokker.

Searchresult werd opgericht door Gert Jan Delcliseur. Gert Jan is expert op het gebied van online marketing, met als specialisatie zoekmachinemarketing en conversie-optimalisatie. Hij is tevens docent aan de post-hbo-opleiding Nextmarketeer, een door NIMA goedkeurde online marketing opleiding. Gert Jan verzorgt met regelmaat lezingen over zoekmachinemarketing en usability.

 

Gert Jan Delcliseur
Directeur Searchresult

gj.delcliseur@searchresult.nl
www.searchresult.nl
tel. 06 26 434 112

NRC Media Kennispartners